2024-05-25

Królewska gra

Szachy to przede wszystkim bezkonkurencyjna gra, ale czy tylko? Czy nie posiadacie niepowstrzymanego poczucia, że szachy to też doskonały nauczyciel? W końcu kształtują świetnie osobowość dziecka. Naucza kreatywności a także logicznego myślenia. Szanowni Państwo nie zapomnijcie, iż szachy to nie jest prosta gra. Należy dziecku pomóc przyswoić tę grę, w związku z tym zobaczcie Państwo, jakie mam rozwiązanie w zakładce oferta.

Szachy niegdyś gra dla królów dzisiaj królowa gier. Mam do zaproponowania zajęcia dodatkowe dla dzieci nie tylko indywidualne, ale także w grupie. Szachy uczą przestronnego myślenia, kreatywności i logicznego myślenia. To nie prawda, że ludzie grający w szachy to flegmatycy, którzy się nie nadają do którejkolwiek pracy. Wręcz przeciwnie. Szachy przynoszą ogrom zadowolenia a przy okazji uczą. Szachiści to wykwalifikowani robotnicy, którzy nie rozczarują swojego pracodawcę.


Szachy to dobro, które zostało stworzone około lat siedemdziesiątych szóstego w. n.e. Za kolebkę tej uroczej gry uważa się Indie, gdzie wymyślono grę, która jest w swojej idei równoległa do szachów o wdzięcznej nazwie czaturanga. Gawęda głosi, iż szachy zostały wymyślone po to, aby synowie króla nabyli wiedzę jak władać żołnierzami bez potrzeby straty ludzi. Wszystkie omyłki były dokonane na szachownicy – planszy zawierającej sześćdziesiąt czterech pól.

Dziś szachy odnajdują swoich tak samo zwolenników jak i oponentów, z reguły wrogowie tej gry to ci, którzy nie umieją grać w szachy i nigdy nawet nie próbowali się nauczyć grać. Nie wiedzą, jakie korzyści płyną z tej królewskiej gry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *